19 listopada 2023

Skaner wewnątrzustny - podstawowe narzędzie cyfrowej stomatologii.

Skaner wewnątrzustny stanowi prawdziwą rewolucję w dziedzinie stomatologii. To zaawansowane urządzenie umożliwia uzyskanie wirtualnego odzwierciedlenia jamy ustnej pacjenta na ekranie komputera w zaledwie kilkadziesiąt sekund.

W ciągu jednej sekundy skaner jest w stanie zarejestrować kilka tysięcy kadrów, tworząc barwny obraz 3D wnętrza ust. Jego precyzja pozwala na uchwycenie około 3,5 miliona punktów na każdy łuk zębowy, co przekłada się na doskonale detaliczny obraz struktur anatomicznych, kształtu zębów, ubytków czy wad zgryzu.

Skaner wewnątrzustny jest szeroko wykorzystywany w diagnostyce implantologicznej, ortodontycznej i protetycznej. Ponadto, obraz uzyskany z tego urządzenia nie tylko służy do analizy stanu uzębienia, ale również do komunikacji z pacjentem. Dzięki "wirtualnemu wyciskowi" pacjent ma możliwość zobaczenia na ekranie monitora planowanych prac, co ułatwia zrozumienie i akceptację proponowanego leczenia.

Skany wewnątrzustne zastępują tradycyjne wyciski stosowane w protetyce. Ta nowoczesna technologia jest nie tylko komfortowa dla pacjenta, eliminując konieczność używania mas wyciskowych, ale także przyczynia się do ochrony środowiska. Brak potrzeby używania silikonów do wycisków i gipsów do modeli redukuje negatywny wpływ na środowisko.

 

Zalety i korzyści skanera wewnątrzustnego:

  • Komfort pacjenta: Brak używania mas wyciskowych eliminuje dyskomfort związany z obecnością ciała obcego w jamie ustnej, co jest szczególnie ważne dla osób z silnym odruchem wymiotnym.

  • Szybkość działania: Skaner pracuje niezwykle szybko, pozwalając na pobranie wycisku jednej szczęki w zaledwie 30 sekund, w porównaniu do tradycyjnych wycisków, które mogą trwać do 5 minut.

  • Precyzja: Urządzenie jest niezwykle precyzyjne, co gwarantuje dokładność uzupełnień protetycznych.

  • Korekta cyfrowego wycisku: Istnieje możliwość korekty cyfrowego wycisku bez konieczności powtarzania całej procedury, co jest niemożliwe w przypadku tradycyjnych wycisków na łyżkach wyciskowych.

  • Konsultacje na odległość: Skaner umożliwia konsultacje z innymi specjalistami bez konieczności osobistego spotkania pacjenta.

Umów wizytę

obserwuj nas na instagram
obserwuj nas a facebook

logo interdent skórzewo . Nasze gabinety stomatologiczne wyposażone są w nowoczesny sprzęt, na którym realizujemy szeroki zakres usług prywatnych oraz NFZ dla wielu pacjentów z Poznania, Skórzewa oraz całego regionu - od poznańskiego Grunwaldu, przez Plewiska, Luboń, Dopiewo, aż po Gorzów Wielkopolski

Kontakt

 

 

Skórzewo, Szkolna 35

 

516 513 513 

 

klinika@interdent.pl

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Właścicielem strony jest INTERDENT Sp. z o.o. z siedzibą w Skórzewie, ul. Szkolna 35, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu,

VIII wydział gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000121481, NIP 7772663247, REGON 634362927