Ortodoncja zajmuje się leczeniem wad zgryzu, zarówno u dzieci, jak i nastolatków oraz dorosłych.

 

Obecnie uważa się, ze ponad połowa populacji ma zaburzenia zgryzu. Niestety, wciąż nie zawsze są one zauważane oraz właściwie leczone.

Nieleczona wada zgryzu może spowodować nieodwracalne zmiany w stawach skroniowo-żuchwowych, z dolegliwościami bólowymi włącznie.

 

 

Ponadto, stłoczone zęby predysponują do próchnicy na powierzchniach stycznych. Pacjenci często skarżą się także na względy estetyczne wad zgryzu. Wszak kości żuchwy, szczęki oraz ich wzajemne ułożenie znacząco wpływają na wygląd naszej twarzy.

 

 

🦷Aparaty stałe są w stanie poradzić sobie nawet w dużych nieprawidłowościach ustawień zębów. Stosujemy je głównie u nastolatków i u dorosłych, jednak jeśli wymaga tego indywidualna sytuacja pacjenta, mogą być rozważone także u dzieci.

 

Aparaty stałe składają się z małych elementów (tzw. zamków) przyklejanych na cały czas leczenia do powierzchni zębów. Zamki mogą być metalowe lub w kolorze zęba – kremowe albo przezroczyste.

 

Zaletą aparatów stałych jest to, że nie wymagają od pacjenta pamiętania o ich zakładaniu czy zdejmowaniu.

Aparaty stałe dają lekarzowi możliwość bardzo precyzyjnego ustawienia zębów w pożądanej pozycji. Wizyty kontrolne z aparatem stałym odbywają się co kilka tygodni.

 

 

🦷Aparaty czynnościowe, czyli zdejmowane, są szczególnie skuteczne w wieku dziecięcym.

Często można je wykonywać już w wieku wczesnoszkolnym, co pozwala uniknąć dalszego rozwoju wad zgryzu.

 

Korygują ustawienie łuków zębowych wobec siebie, pomagają uniknąć wizji długiego leczenia ortodontycznego aparatem stałym w przyszłości, a ponadto wpływają na poprawę rysów twarzy.

Muszą być jednak regularnie noszone, a przebieg leczenia – właściwie kontrolowany.

Ortodoncja

Właścicielem strony jest INTERDENT Sp. z o.o. z siedzibą w Skórzewie, ul. Szkolna 35, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu,

VIII wydział gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000121481, NIP 7772663247, REGON 634362927

Rejestracja telefoniczna:

516 513 513

Rejestracja online:

klinika@interdent.pl

ortodoncja
logo