Kontakt

 

 

Skórzewo, Szkolna 35

 

516 513 513 

 

klinika@interdent.pl

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Właścicielem strony jest INTERDENT Sp. z o.o. z siedzibą w Skórzewie, ul. Szkolna 35, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu,

VIII wydział gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000121481, NIP 7772663247, REGON 634362927

Umów wizytę

obserwuj nas na instagram
obserwuj nas a facebook

logo interdent skórzewo . Nasze gabinety stomatologiczne wyposażone są w nowoczesny sprzęt, na którym realizujemy szeroki zakres usług prywatnych oraz NFZ dla wielu pacjentów z Poznania, Skórzewa oraz całego regionu - od poznańskiego Grunwaldu, przez Plewiska, Luboń, Dopiewo, aż po Gorzów Wielkopolski
ortodoncja, niewidzialna ortodoncja
dyskretna ortodoncja nakładkowa

Ortodoncja

🦷Aparaty czynnościowe, czyli zdejmowane, są szczególnie skuteczne w wieku dziecięcym.

Często można je wykonywać już w wieku wczesnoszkolnym, co pozwala uniknąć dalszego rozwoju wad zgryzu.

 

Korygują ustawienie łuków zębowych wobec siebie, pomagają uniknąć wizji długiego leczenia ortodontycznego aparatem stałym w przyszłości, a ponadto wpływają na poprawę rysów twarzy.

Muszą być jednak regularnie noszone, a przebieg leczenia właściwie kontrolowany.

Ortodoncja zajmuje się leczeniem wad zgryzu, zarówno u dzieci, jak i nastolatków oraz dorosłych.

 

Obecnie uważa się, ze ponad połowa populacji ma zaburzenia zgryzu. Niestety, wciąż nie zawsze są one zauważane oraz właściwie leczone.

Nieleczona wada zgryzu może spowodować nieodwracalne zmiany w stawach skroniowo-żuchwowych, z dolegliwościami bólowymi włącznie.

 

 

Ponadto, stłoczone zęby predysponują do próchnicy na powierzchniach stycznych. Pacjenci często skarżą się także na względy estetyczne wad zgryzu. Wszak kości żuchwy, szczęki oraz ich wzajemne ułożenie znacząco wpływają na wygląd naszej twarzy.

 

 

🦷Aparaty stałe są w stanie poradzić sobie nawet w dużych nieprawidłowościach ustawień zębów. Stosujemy je głównie u nastolatków i u dorosłych, jednak jeśli wymaga tego indywidualna sytuacja pacjenta, mogą być rozważone także u dzieci.

 

Aparaty stałe składają się z małych elementów (tzw. zamków) przyklejanych na cały czas leczenia do powierzchni zębów. Zamki mogą być metalowe lub w kolorze zęba – kremowe albo przezroczyste.

 

Zaletą aparatów stałych jest to, że nie wymagają od pacjenta pamiętania o ich zakładaniu czy zdejmowaniu.

Aparaty stałe dają lekarzowi możliwość bardzo precyzyjnego ustawienia zębów w pożądanej pozycji. Wizyty kontrolne z aparatem stałym odbywają się co kilka tygodni.

🦷 Niewidoczne aparaty - innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego, jaką jest niewidoczny aparat, zapewnia wyjątkowy komfort i dyskrecję w trakcie przywracania prawidłowego ustawienia zębów.

 

Przezroczyste nakładki na zęby stanowią doskonałą alternatywę dla osób, które niechętnie decydują się na tradycyjne aparaty z metalowymi zamkami. W przypadku tego rodzaju aparatów, zwanych również alignerami, proces prostowania zębów odbywa się za pomocą idealnie dopasowanych, przeźroczystych nakładek.

 

Ciekawą korzyścią związana z tą metodą terapii jest znaczne ograniczenie konieczności wizyt kontrolnych w gabinecie ortodontycznym. Pacjent otrzymuje nakładki wraz z instrukcją użytkowania do domu, a ich wymianę wykonuje sam co tydzień. Niewidoczny aparat powinien być noszony przez większość czasu, jedynie czas jedzenia i przeprowadzania rutynowych zabiegów higienicznych stanowi okres, w którym można go zdjąć. Jego niezaprzeczalnymi zaletami są komfort użytkowania oraz zachowanie dyskrecji.

 

W przypadku tej formy leczenia, czas trwania procesu często skraca się nawet o kilka miesięcy!