31 lipca 2023

Porady: gdzie szukać rzetelnych informacji medycznych?

W obecnych czasach, w których swoje dni przynajmniej częściowo spędzamy w internecie, szczególnie ważne jest, aby korzystać z wiarygodnych źródeł pozyskiwania informacji i porad. W niewielu dziedzinach będzie to tak istotne, jak w przypadku problemów medycznych. Gdzie więc możemy szukać, w jakich miejscach możemy bezpiecznie zdobywać nową wiedzę?

 

 

🟩 Lekarze i specjaliści.

W poszukiwaniu bezpiecznego źródła medycznej wiedzy warto zwrócić się bezpośrednio do zaufanych lekarzy, higienistek, pielęgniarek i innych wykwalifikowanych pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy, by nasze pytania kierować do profesjonalistów z odpowiedniej dziedziny; wszak inny zasób wiedzy posiadać będzie ortopeda, a inny położna.

 

🟩 Czasopisma, opracowania oraz badania naukowe.

Czas spędzony na zapoznawaniu się z publikacjami naukowymi i czasopismami branżowymi przyniesie nam wiele nowych, sprawdzonych informacji na temat najciekawszych odkryć i osiągnięć w dziedzinie medycyny.

 

🟩 Publiczne, oficjalne instytucje i organizacje związane z tematyką zdrowia. Źródłem rzetelnych informacji na temat chorób, profilaktyki i najnowszych badań medycznych mogą być także instytucje pokroju WHO (Światowej Organizacji Zdrowia).

 

🟩 Książki napisane przez sprawdzonych ekspertów. Jeśli włożymy wysiłek w poszukiwania książek na temat zdrowia, uznając za kryterium nie ich pozycję na liście bestsellerów, lecz autorytet pisarza, odnajdziemy źródło wiedzy w szerokim zakresie tematów – od zdrowia publicznego, przez profilaktykę, choroby, aż po opisy przypadków oraz zalecenia medyczne.

 

🟩 Strony internetowe i publikacje renomowanych towarzystw medycznych. Stowarzyszenia lekarzy i innych specjalistów w dziedzinach medycznych często udostępniają wartościowe materiały na swoich stronach internetowych oraz w swoich newsletterach.

Przykładami mogą być Amerykańskie Towarzystwo Medycyny (American Medical Association) lub Polskie Towarzystwo Stomatologiczne – lecz istnieje także wiele innych, w zależności od kraju i specjalizacji.

 

🟩 Portale oraz strony medyczne współpracujące z lekarzami i naukowcami lub przez nich redagowane. Podczas wyboru materiałów do czytania, miejmy na względzie te, które prezentują sprawdzone odkrycia naukowe, rzetelne aktualności medyczne oraz porady wykształconych specjalistów. Warto sprawdzić, czy Twój zaufany lekarz lub przychodnia nie mają może swojego wirtualnego miejsca 🙂

 

 

Nie zapominajmy, że choć internet pełen jest informacji, nie wszystkie źródła są bezpieczne i godne zaufania. Zwłaszcza w temacie tak ważnym jak nasze zdrowie, warto unikać samodiagnozowania się z komentarzy na Facebooku lub decydowania o wyborze terapii dla dzieci według opinii na forach internetowych. W przeciwnym razie, pomimo dobrych chęci możemy zaszkodzić nie tylko sobie, lecz także swoim bliskim.

Umów wizytę

obserwuj nas na instagram
obserwuj nas a facebook

logo interdent skórzewo . Nasze gabinety stomatologiczne wyposażone są w nowoczesny sprzęt, na którym realizujemy szeroki zakres usług prywatnych oraz NFZ dla wielu pacjentów z Poznania, Skórzewa oraz całego regionu - od poznańskiego Grunwaldu, przez Plewiska, Luboń, Dopiewo, aż po Gorzów Wielkopolski

Kontakt

 

 

Skórzewo, Szkolna 35

 

516 513 513 

 

klinika@interdent.pl

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Właścicielem strony jest INTERDENT Sp. z o.o. z siedzibą w Skórzewie, ul. Szkolna 35, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu,

VIII wydział gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000121481, NIP 7772663247, REGON 634362927