Biżuteria na zęby w Interdent
16 lipca 2023

Korzyści z regularnego stosowania 
profilaktyki fluorkowej 🦷🛡️

Profilaktyka fluorkowa wykorzystuje związki na bazie fluoru w celu zapobiegania próchnicy zębów i uniknięcia problemów związanych z demineralizacją szkliwa.

Metoda ta ma szereg zalet dla zdrowia jamy ustnej – o ile jest stosowana we właściwy sposób i zgodnie z zaleceniami lekarskimi.

Czy zastanawialiście się kiedyś, w czym dokładnie może nam pomóc?

 

 

...w ogólnie rozumianym zapobieganiu próchnicy:

fluorki wzmacniają szkliwo zębów i chronią je przed czynnikami kariogennymi (czyli powodującymi próchnicę). Dzieje się tak ze względu na wkomponowywanie się fluoru w budulec szkliwa, tzw. hydroksyapatyt. W wyniku tego procesu powstaje fluoroapatyt.

Tak wzmocnione szkliwo jest mniej podatne na działanie kwasów i bakterii, co przyczynia się do zmniejszenia ryzyka powstania ubytków.

 

 

...w remineralizacji szkliwa:

fluorki wspomagają proces odbudowy szkliwa zębów. Tkanka ta może zostać osłabiona np. przez niskie pH (kwaśna dieta, duże ryzyko próchnicowe przy diecie bogatej w cukry). Działanie profilaktyki fluorkowej to m.in. promowanie procesu odwrotnego do demineralizacji, tj. remineralizacji.

W jej przebiegu następuje swoista naprawa niewielkich uszkodzeń szkliwa i leczenie początkowego stadium próchnicy.

 

 

...w ochronie przed demineralizacją w trakcie oraz po leczeniu ortodontycznym:

aparat ortodontyczny to nie lada wyzwanie dla zachowania idealnej higieny jamy ustnej, stąd też osoby w trakcie leczenia ortodontycznego mogą być bardziej podatne na demineralizację szkliwa.

Fluorki wspomagają ochronę zębów przed utratą minerałów i powstawaniem demineralizacyjnych plam wokół zamków ortodontycznych.

 

 

…w redukcji ryzyka pojawienia się próchnicy korzeniowej:

próchnica korzeniowa to choroba specyficzna. Dotyczy ona korzeni zębów, czyli obszaru, który jest wyjątkowo podatny na czynniki zewnętrzne – nie chroni go bowiem nasze twarde, mocne szkliwo!

Taka choroba występuje często u osób z recesją dziąseł, chorobami tkanek otaczających ząb oraz u seniorów. Na szczęście profilaktyka fluorkowa pomaga nam w obronie przed bakteriami próchnicotwórczymi także i w tym przypadku.

 

 

…we wspomaganiu zdrowia jamy ustnej u osób starszych:

osoby starsze często zmagają się ze specyficznymi wyzwaniami w utrzymaniu pełni zdrowia jamy ustnej. Często występują u nich takie problemy, jak zmniejszona produkcja śliny, recesje dziąsłowe, choroby przyzębia oraz ruchomość zębów.

Profilaktyka fluorkowa może stanowić dodatkową linię obrony dla tak obciążonych osób, pomagając w zmniejszeniu ryzyka próchnicy w opisanej grupie wiekowej.

 

 

…w redukcji wrażliwości:

preparaty fluorkowe sprawdzają się także w zmniejszeniu wrażliwości zębów na silne bodźce, takie jak gorące, zimne, kwasowe lub słodkie pokarmy i napoje. Produkty te pomagają bowiem zabezpieczyć kanaliki prowadzące do nerwu zęba i zredukować nadmierną podatność na bodźce zewnętrzne.

 

 

…w zmniejszeniu kosztów leczenia:

zapobieganie próchnicy zębów poprzez profilaktykę fluorkową ma także jeszcze jedną zaletę – zmniejszenie częstotliwości wymaganych interwencji stomatologicznych.

Osoby regularnie stosujące taką formę dbania o zdrowie swoich zębów mogą ograniczyć ryzyko wystąpienia poważnych ubytków, co przekłada się na zminimalizowanie potrzeby skomplikowanych zabiegów oraz obniżenie kosztów związanych z leczeniem stomatologicznym.

 

 

 

Umów wizytę

obserwuj nas na instagram
obserwuj nas a facebook
logo interdent skórzewo . Nasze gabinety stomatologiczne wyposażone są w nowoczesny sprzęt, na którym realizujemy szeroki zakres usług prywatnych oraz NFZ dla wielu pacjentów z Poznania, Skórzewa oraz całego regionu - od poznańskiego Grunwaldu, przez Plewiska, Luboń, Dopiewo, aż po Gorzów Wielkopolski

Kontakt

 

 

Skórzewo, Szkolna 35

 

516 513 513 

 

klinika@interdent.pl

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Właścicielem strony jest INTERDENT Sp. z o.o. z siedzibą w Skórzewie, ul. Szkolna 35, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu,

VIII wydział gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000121481, NIP 7772663247, REGON 634362927